RÓŻANIEC DO GRANIC – POAK par. MBNiepokalanej Nowy Sącz w Tyliczu i Muszynce

„Różaniec do granic” to narodowa modlitwa różańcowa, a także narodowe nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. Ogólnopolska akcja modlitewna odbyła się 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską, ratując tym samym Europę przed islamizacją; w I sobotę miesiąca (gdy odprawiane jest nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata); w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne; Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec); w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata); w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (wolność jest nam dana i zadana; tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli). 

Tego dnia Polacy udali się na granice kraju. Przez modlitwę różańcową chcieli okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa do odmawiania różańca. Przepraszali za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i błagali przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata. 

POAK par. Matki Bożej Niepokalanej dołączył do akcji „Różaniec do granic”. Zorganizowaliśmy wyjazd i zaprosili parafian do wspólnej modlitwy w kościele stacyjnym w Tyliczu. 152 osoby, wśród nich proboszcz ks. Kazimierz Markowicz, kleryk Hubert Bożyk i siostry Niepokalanki, trzema autokarami wyjechali w stronę granicy polsko-słowackiej. W Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej – Opiekunki Rodzin i Uzdrowienia Chorych wysłuchali konferencji wprowadzającej, uczestniczyli w Eucharystii koncelebrowanej przez ks. dr Michała Dąbrówkę, koordynatora inicjatywy „Różaniec do granic” w diecezji tarnowskiej, adorowali Najświętszy Sakrament, a potem wyruszyli w stronę granicy, do Muszynki. Pokonując 6,5 kilometrowy odcinek drogi wraz z 2,5 tys. pielgrzymów, odmawiali cztery części Różańca Świętego. Asystent kościelny POAK parafii MBNiepokalanej w Nowym Sączu – ks. Andrzej Faron i wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej zabezpieczali przemarsz. Osoby, które nie mogły wędrować, modliły się na „dróżkach różańcowych” przy tylickim kościele.

Bożena Kwitowska

Wykorzystano materiały ze strony: rozaniecdogranic.pl


Różaniec do granic – POAK par. MBNiepokalanej Nowy Sącz w Tyliczu i Muszynce. Zdj: B.W. Kwitowscy, M. Szczepankiewicz
więcej zdjęć na stronie Gościa Niedzielnego:
http://tarnow.gosc.pl/gal/spis/4232021.Tylicz-i-Muszynka-Rozaniec-do-Granic
http://tarnow.gosc.pl/gal/spis/4231914.Tylicz-Rozaniec-do-Granic

.

Komentowanie jest wyłączone