Różaniec do Granic – Piwniczna Zdrój 7.10.2017r.

W pierwszą sobotę października, w święto Matki Bożej Różańcowej, odbyła się ogólnopolska akcja modlitewna „Różaniec do granic”. W tej inicjatywie ludzi świeckich i wspólnej modlitwie wzięli udział członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Wśród kilkunastu kościołów stacyjnych duża grupa modliła się w kościele stacyjnym w Piwnicznej Zdroju.

Najpierw na placu przy kościele zgromadziliśmy się na wspólną Eucharystię i adorację Najświętszego Sakramentu.

Po wspólnej modlitwie kilka tysięcy osób ruszyło na most na Popradzie będący granicą Polski i Słowacji. Druga grupa wyszła zielonym szlakiem w góry, a trzecia pozostała na placu przy piwniczańskim kościele.

O godz. 14 wszyscy odmówiliśmy cztery części Różańca w intencji ojczyzny i pokoju w Polsce i na świecie.

Robert Rybak