POAK przy Parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach świętował dziesiątą rocznicę powstania

„Jesteście  potrzebni Chrystusowi”
Jan Paweł II

Dnia 13 października 2017 r.  Oddział Akcji Katolickiej  działający przy Parafii  pw. Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach świętował dziesiątą rocznicę  powstania.  Uroczystość ta połączona  była z  100. rocznicą ostatniego objawienia Matki Bożej w Fatimie w 1917 roku.  Z tej okazji w kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza święta, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Jan Bartoszek- Asystent Kościelny Diecezji Tarnowskiej.

Wśród zaproszonych gości był Robert Rybak- Prezes Akcji Katolickiej naszej diecezji, prezesi i przedstawiciele oddziałów z wojnickiego dekanatu z opiekunami parafialnymi, Jan Ogar- Przewodniczący Rady Duszpasterskiej, wikarzy pracujący w wierzchosławickiej parafii i animatorzy działających  w niej grup oraz stowarzyszeń  jak również księża rodacy.  Po Mszy świętej,  w aurze październikowego wieczoru, przy grocie Matki Bożej Fatimskiej  odbył się Różaniec fatimski. Niecodzienna uroczystość zakończyła się wspólnym spotkaniem  w domu parafialnym.

Grażyna Sęk
Prezes POAK w Wierzchosławicach