20-lecie powstania POAK w parafii MBNP w Krynicy-Zdroju

W dniu 15 października 2017 r. Oddział AK z parafii MBNP w Krynicy-Zdroju przeżywał swój jubileusz 20-lecia powstania AK w parafii. W jubileuszu wzięli udział zaproszeni goście: członkowie Zarządu DIAK wraz z prezesem Robertem Rybakiem oraz asystentem kościelnym ks. dr. Janem Bartoszkiem, Elżbieta Barciok oraz Kazimierz Badowski.

W programie obchodów była uroczysta msza św., której przewodniczył ks. Jan Bartoszek, oraz ks. Eugeniusz Szymczak, proboszcz parafii i asystent kościelny POAK. Ks. Jan w homilii wskazywał, abyśmy nie ulegali pokusie świata, który zaciera różnicę między dobrem, a złem, mówiąc, że przecież „nic się nie stało”, ale abyśmy uznając własne słabości podejmowali trud powracania na nowo do Boga. Abyśmy skorzystali z Bożego zaproszenia na ucztę, żeby się nie okazało, że zlekceważyliśmy Boga.

Po mszy św. i zachęcie dla parafian do angażowania się w dzieło Akcji Katolickiej, spotkaliśmy się na uroczystym obiedzie na plebanii. Tam prezes POAK Piotr Szyszka przedstawił prezentację z 20-letniej działalności POAK, a następnie ks. Proboszcz dziękując wszystkim członkom AK wyróżnił za szczególne zaangażowanie Leokadię Bober, Krystynę Wnęk i Urszulę Kalisz oraz Piotra Szyszkę.

Po obchodach jubileuszu, członkowie Zarządu DIAK spotkali sie na kolejnym, tym razem pierwszym wyjazdowym, posiedzeniu Zarządu.

PS