DZIEŃ PAPIESKI W NIECZAJNEJ

Dla chrześcijanina sytuacja nigdy nie jest beznadziejna.
Chrześcijanin jest człowiekiem nadziei. To nas wyróżnia!

Takie budujące słowa padały w niedzielę, 8 października, którą w naszej ojczyźnie obchodzono jako XVII już Dzień Papieski. Jak co roku Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Nieczajnej uczcił ten dzień, przygotowując we współpracy z nauczycielami miejscowej szkoły montaż słowno-muzyczny, będący interpretacją hasła dnia „Idźmy naprzód z nadzieją”. Autorski montaż opracowała jedna z członkiń oddziału, a jego wykonania podjęło się 25 dziewcząt z klas III – VII i gimnazjum oraz jeden uczeń z klasy VII, wcielający się w osobę papieża. Wykonawcy przywołali głębokie myśli Ojca Świętego, poprzez które Jan Paweł II uczy nas, jak iść przez życie z nadzieją i jak się nie poddawać w obliczu trudności.  „Pan Bóg pyta nas dzisiaj, jak wygląda nasze zaufanie do Niego i czy przedmiotem mojej modlitwy jest prośba o to, by w codziennym życiu stawać się bardziej człowiekiem zaufania i nadziei.  Takie zaufanie może sprawić, że w naszym sercu będzie pokój płynący od samego Boga.  Zapytaj się Jezusa, jak masz wzmacniać swoją nadzieję i w jaki sposób masz się o nią modlić, by nigdy w twoim życiu nie umarła”. 

Dla zobrazowania hasła dnia członkowie Akcji przygotowali okolicznościową dekorację, zapisując motto w kolorze zieleni, potocznie kojarzącej się z nadzieją.

Szczególnie wzruszająco brzmiały słowa wielu piosenek, a wśród nich te:

Korny sługa Boży świat przemienić chciał,
prawdę oraz wiarę w sercach ludzi siał.
Pielgrzym, wielki pasterz nam nadzieję niósł,
Maryi zawierzył mottem „Totus Tuus”. 

Program artystyczny został również pokazany społeczności szkoły podstawowej w Nieczajnie Górnej.

Jeżeli w sercach pozostanie przesłanie: „Chrystus, Chrystus to nadzieja cała nasza!” – to z mocą możemy powiedzieć: „Chrześcijanin jest człowiekiem nadziei. To nas wyróżnia!”.  

.

 

Komentowanie jest wyłączone