Nowenna do Św. Jana Pawła II z udziałem Oddziału Akcji Katolickiej w Mielcu w parafii św. Mateusza

Parafialny Oddział AK podjął przygotowania do historycznego  wydarzenia związanego z ogłoszeniem   Św. Jan Paweł II Patronem Akcji Katolickiej w Polsce.

Dbając o nasze  dobre przygotowanie duchowe –  osobiste a także wspólnotowe wraz z licznymi parafianami, codziennie przy relikwiach  św, Jana Pawła II  modliliśmy się  powierzając wyznaczone intencje na każdy dzień nowenny oraz odmawiając Litanię do św. JPII.

Naszą modlitwę ubogacaliśmy śpiewem  ulubionej pieśni ,,Barka”,  piosenkami o JPII , hymnem AK ,, My chcemy Boga” , przy akompaniamencie  pana organisty.

W niedzielę 22 października 2017 r. w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II w naszej mieleckiej  bazylice p.w. św. Mateusza w czasie Mszy św.  koncelebrowanej, pod przewodnictwem księdza Wiesława  Kulka, ks. Władysława Burek, ks. Franciszka Hanek został odczytany Akt oddania Akcji Katolickiej w Polsce św. Janowi Pawłowi II.

Ksiądz Wiesław pokreślił  jak wielki znaczenia  miało i nadal ma wielkie dzieło Ojca Świętego Jana Pawła II, dla członków Akcji Katolickiej i całego Kościoła.

We  mszy św. uczestniczyli członkowie POAK wraz  ze parafialnym sztandarem stowarzyszenia oraz parafianie naszej wspólnoty parafialnej.

Czesława Ortyl