Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Grybowie angażuje się w wychowanie patriotyczne.

Aby człowiek wiedział dokąd zmierza, musi wiedzieć skąd pochodzi…

W związku z  99 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości POAK w Grybowie zorganizował przed Najświętszym Sakramentem już II modlitewno-patriotyczną adorację. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny ,,Synkopa” działający przy Szkole Podstawowej w Siołkowej pod kierunkiem mgr Mariana Bergańskiego, nauczyciela tej szkoły. Modlitwy oraz rozważania i wiersze o tematyce patriotyczno-modlitewnej czytali przedstawiciele Akcji Katolickiej, a zespół muzyczny wykonywał  przepiękne pieśni legionowe i religijne. Polecaliśmy Chrystusowi również nasz Rząd z Prezydentem na czele, władzę lokalną oraz cały Kościół w Polsce.

To była też wspaniała okazja, aby uczcić 33 rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, którą przeżywamy w tym roku oraz 300-lecie koronacji obrazu jasnogórskiego.

Był to z pewnością pożytecznie spędzony czas przez naszych parafian, pełen wzruszeń i refleksji nad dziejami naszego Narodu i umiłowanej Ojczyzny.Na zakończenie adoracji cały Kościół odśpiewał pieśń ,,Boże coś Polskę”, a następnie Apel Jasnogórski.

Po adoracji odbyła się Msza święta, w liturgię której włączyli się nasi członkowie, kontynuując  modlitwę o pomyślność naszej Ojczyzny i wszystkich jej mieszkańców.

Prezes POAK w Grybowie
Barbara Machaczek