Pielgrzymka Akcji Katolickiej z Parafii MBNP w Woli Rzędzińskiej Chorzelów – Mielec – Ziempniów w dniu 18.11.2017r.

Nieco deszczowy i chłodny listopadowy poranek zgromadził w autokarze ponad 55 osób z różnych parafii diecezji tarnowskiej. Wdzięczni za kończący się rok liturgiczny, podejmując współpracę z Łaską Bożą, prosząc o zdrowie i błogosławieństwo na dalsze pielgrzymowanie, udaliśmy się do parafii pod wezwaniem Podniesienia Krzyża w Ziempniowie, w odpowiedzi na zaproszenie tamtejszej Akcji Katolickiej i oczywiście księdza Proboszcza Józefa Pachuta.

Po serdecznym powitaniu przez brata Janusza Góreckiego –Prezesa AK i wzajemnym  „dobrze, że jesteś” staliśmy się jedną rodziną. Autokar prowadził brat Jan.

Pierwszą stacją na pielgrzymim szlaku tego dnia było Chorzelowskie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Tutaj, u stóp Królowej Rodzin, Kustosz i Proboszcz ks. Andrzej Rams opowiedział nam 200 letnią historię obecności łaskim słynącego obrazu Matki Bożej. Zachęcał serdecznie do ufności i zawierzenia Maryi najtrudniejszych spraw, do wpisywania swoich intencji do Księgi, zapewnił, że wszystkie one są przedstawiane w czasie nabożeństw Nowenny oraz Mszy Świętych. Atmosfera uroczystej koronacji Obrazu w dniu 09.09.2017 r. była bardzo mocno odczuwalna. W czasie zwiedzania dowiedzieliśmy się również wielu interesujących faktów z historii obecności rodu Tarnowskich w Chorzelowie. Zwiedziliśmy także kryptę rodu Tarnowskich. Pokrzepieni błogosławieństwem  i serdecznym pożegnaniem, udaliśmy się w dalszą drogę.

Drugą stacją na naszym szlaku był Mielec. Na cmentarzu Parafialnym odwiedziliśmy grób zmarłego w tym roku  śp. Księdza Janusza Skrzypka. Gorliwie odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Pana Jezusa za wieczny spokój Jego duszy, złożyliśmy kwiaty i znicze. Następnie podążyliśmy do naszego głównego celu.

Parafia pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża w Ziempniowie, jedna z najmniejszych Wspólnot w diecezji tarnowskiej. Ksiądz Proboszcz Józef Pachut powitał nas jak najbardziej oczekiwanych pielgrzymów. Wspólnota mała – 123 domy, 600 osób, doświadczona przez żywioł powodzi 2 razy w ciągu ostatnich 4 lat, ale gorące wielkie serca. Przed Mszą Św. w modlitwie różańcowej zjednoczyliśmy się z pielgrzymami, którzy odwiedzają miejsca rodzinne Bł. Karoliny Kózki w związku z uroczystościami związanym z rocznicą jej męczeńskiej śmierci. Rozważania były oparte na historii jej życia. Msza Święta, sprawowana przez Księdza Proboszcza  Józefa  Pachuta  ofiarowana była w naszej intencji, pielgrzymi brali aktywny udział w Liturgii. Po Eucharystii zostaliśmy serdecznie przyjęci przez Panie z Akcji Katolickiej tutejszej Parafii, mogliśmy również skorzystać z dobrodziejstwa grot solnych, by wzmocnić organizm przed zimą. Do grot udawaliśmy się grupami, a pozostali w tym czasie mogli cieszyć się śpiewem i muzyką. Zbudowani przyjęciem, życzliwością Księdza Proboszcza i Parafian, umocnieni i zrelaksowani powróciliśmy wieczorem do naszych domów i codziennych obowiązków.

Dziękujemy za gościnność i gorące serca.

Z całego serca dziękuję za wspólne pielgrzymowanie, do zobaczenia na dalszym wspólnym pielgrzymim szlaku, niech Jezus Miłosierny i Matka Boża wszystkich prowadzi, a Św. Jan Paweł II i Św. Faustyna niech orędują za nami.

Bożena  Korus
Parafia Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie