Rekolekcje dla członków Akcji Katolickiej w 2018r.

„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”
REKOLEKCJE DLA AKCJI KATOLICKIEJ

Tradycyjnie zapraszamy na rekolekcje dla Członków Akcji Katolickiej, które odbędą się w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach w dniach od 16 do 18 lutego 2018 roku. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich członków AK DT do udziału w rekolekcjach, które wygłosi asystent Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej ks. dr Jan Bartoszek. Zapisy są przyjmowane w biurze Akcji Katolickiej do 9 lutego. Z racji ograniczonej liczby miejsc prosimy o niezwlekanie z zapisem. Koszt udziału w rekolekcjach to 120 złotych.

Czym są rekolekcje dla członka Akcji Katolickiej?

Żeby to zrozumieć, musimy poznać etymologię tego słowa. Rekolekcje z języka łacińskiego: od re-colligo oznaczają „znowu zbierać, przyjmować, odzyskać” (a w formie zwrotnej se recoligere oznaczają „ochłonąć, opamiętać się”) lub też od re-colo – „na nowo uprawiać, znowu się czymś zajmować, przywrócić, jeszcze raz rozważyć”.

W codziennym zabieganiu może rzadko mamy czas, by się nad czymś głębiej zastanowić. Dlatego zachęcamy wszystkich członków Akcji Katolickiej naszej diecezji do wzięcia udziału w rekolekcjach Wielkopostnych, które są wpisane w naszą ważną i niezbędną formację. Szczególnie zachęcamy tych członków AK, którzy w takich rekolekcjach nie uczestniczyli, lub uczestniczyli bardzo dawno. Doskonałą zachętą do tak rozumianych rekolekcji niech będą słowa św. Jana Apostoła do Kościoła w Efezie: „Znam twoje czyny: trud i twoją wytrwałość (…). Ale mam przeciw tobie to, że odstąpiłeś od twej pierwotnej miłości. Pamiętaj więc, skąd spadłeś, i nawróć się, i pierwsze czyny podejmij!” (Ap 2, 2-5).

Współczesność to coraz szybsze tempo życia. Rekolekcje to zatem dobry czas, by w tym całym zabieganiu „pozbierać się”, a może też „ochłonąć, opamiętać się”.

Jako członkowie Akcji Katolickiej musimy biorąc udział w rekolekcjach ćwiczyć się w życiu chrześcijańskim. Rekolekcje w naszym życiu będą na tyle owocne, na ile sami się w ich przeżycie zaangażujemy, na ile będziemy skłonni na nowo przemyśleć swoją wiarę i zgodnie z zachętą św. Jana „pierwsze czyny podjąć” (por. Ap 2, 5).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!