Powołano Radę Programową Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II

Foto Grzegorz Golec/Radio RDN Małopolska

Napisane przez Grzegorz Golec/RDN Małopolska

Wykładowcy wyższych uczelni, samorządowcy lekarze i przedsiębiorcy znaleźli się w nowo powołanej Radzie Programowej Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II w Tarnowie.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył dekrety powołujące dwunastu osobom. -Słowa Św. Jana Pawła II powinny być naszym drogowskazem – mówił podczas uroczystości ordynariusz diecezji tarnowskiej. -Nie można oddzielić Jego myśli od głównego nurtu w kościele. Św. Jan Paweł II swoją wielkość i oryginalność ujawnia, korzysta z bogatej i potężnej tradycji. Stąd też w Nim ujawnia się mądrość – dodaje.

-Słowa i myśli Papieża Polaka powinny być przekazywane nam wszystkim – uważa Grzegorz Sudoł, dyrektor tarnowskiej Kany. -Ta nominacja sprawia, że to czynne zaangażowanie się w ten zespół osób, z różnych dziedzin życia społecznego, politycznego czy gospodarczego, motywuje do przekazywania nauczania Św. Jana Pawła II w sposób prosty, obiektywny i zasadny dla potrzeb, wynikających z życia codziennego – powiedział.

– Swoją postawą mamy być przykładem nauczania Św. Jana Pawła II. Powołanie jest wyzwaniem, aby swoją osobą i wiedzą oraz doświadczeniem życiowym, podzielić się w tworzeniu nowej instytucji, która ma posłużyć poznawaniu nauczania Św. Jana Pawła II – podkreśla Stefan Bieszczad, prezes dębickiej firmy Suret.

Uniwersytet powstał w trosce o upowszechnianie bogatego dorobku myśli i wskazań polskiego Papieża. Będzie działał w ramach Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, a jego dyrektorem jest ks. dr Jan Bartoszek, asystent kościelny stowarzyszenia. Uniwersytet od lutego będzie organizował warsztaty dla osób z Akcji Katolickiej, innych ruchów i stowarzyszeń kościelnych, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., członków rad duszpasterskich oraz samorządowców i przedsiębiorców z dziedziny katolickiej nauki społecznej oraz innych dziedzin teologicznych.

Skład Rady Programowej Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II w Tarnowie:

Ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk, prof. Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II

Prof. dr hab. Kazimierz Wiatr – Tarnowskie Towarzystwo Naukowe

Prof. dr hab. inż. Jadwiga Laska – Rektor PWSZ w Tarnowie

Dr Grzegorz Sudoł – Dyrektor KCEM „Kana” w Tarnowie

Ks. dr Jan Bartoszek, Asystent Kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej

Mgr Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego

Dr hab. Wiesław Chwała – PWSZ w Tarnowie

Dr n. med. Małgorzata Curyło – Ordynator Oddziału Neurologii w Tarnowie

Dr n. prawnych Piotr Korzeniowski – Radca Prawny

Ks. dr hab. Marek Kluz, prof. Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II

Mgr Stefan Bieszczad – Prezes Suret z Dębicy

Mgr Piotr Dariusz Trojanowicz – Prezes Polkon

Zobacz fotogalerię http://www.rdn.pl

.Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II w Tarnowie  ( adres strony internetowej: http://unsjp2.edu.pl )

.

Komentowanie jest wyłączone