ORSZAK TRZECH KRÓLI – POAK Gołkowice

6 stycznia w godzinach południowych „ORSZAK TRZECH KRÓLI” wyruszył w 644 miejscach w Polsce 16-stu poza jej granicami, by opowiedzieć historię sprzed dwóch tysięcy lat .W Dniu Święta Objawienia Pańskiego również do „Orszaku” dołączyła nasza parafia z Małopolski pw. Św. Antoniego Padewskiego w Gołkowicach. Wcześniej w drodze była Święta Rodzina.

Z nakazu Cezara Augusta – Józef wraz z Maryją, która była brzemienną, wyruszyli na wędrówkę do Judei, aby dać się spisać w rodzinnym mieście Rodu Dawida – w Betlejem, z którego pochodził Józef, i odnaleźli swe miejsce w betlejemskiej stajence.

Nasz „Orszak” nawiązywał do  „Miłości- Pokoju- Przebaczenia”,  a nade wszystko „Miłosierdzia” bo Bóg jest dla wszystkich, przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka. W naszej Parafii  „Orszak Trzech Króli” wyruszył od Kaplicy Św. Franciszka w Skrudzinie, a rozpoczął się sceną plenerową „Wizyta Trzech Króli u Heroda”.

„Orszak” prowadziła gwiazda betlejemska , anioły – dzieci, pastuszkowie, ”Kolędnicy Misyjni” z naszej parafii. Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar wyruszyli konno w barwnych królewskich strojach, a z nimi wierni z naszej i nie tylko naszej parafii. Ze śpiewem „Mędrcy świata monarchowie” i innymi kolędami, z radością w sercu i pokojem, przemierzaliśmy dwukilometrową drogę w stronę kościoła parafialnego w Gołkowicach. Kolejna scena odbyła się w budującym się kościele naszej parafii – był to „Pokłon Trzech Króli” z darami dla nowonarodzonego Jezusa i ofiarowanie złota, kadzidła i mirry. Pokłon złożyli również wszyscy wierni biorący udział w „Orszaku…”, przybyli aby oddać cześć i wyrazić swoją miłość  nowonarodzonemu Królowi w obecności Świętej Rodziny. „Orszak Trzech Króli” zakończyła  Msza Święta, w której udział wzięli uczestnicy  wielobarwnego kolorowego pochodu w strojach staropolskich, regionalnych, w strojach regionalnych z poszczególnych kontynentów (reprezentowały dzieci – Kolędnicy Misyjni) oraz liczni wierni z parafii i nie tylko.

W scenariuszu „Orszaku Trzech Króli” wykorzystano słowa z Ewangelii św. Mateusza dotyczące Narodzin Jezusa. „Orszak Trzech Króli” zorganizował Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Gołkowicach, przy współpracy z ks. Proboszczem Kazimierzem Koszykiem – Asystentem POAK w Gołkowicach.

Jadwiga Gomółka
POAK Gołkowice 

.

Orszak Trzech Króli, Gołkowice 6.01.2018r. Zdj. Magdalena Małek

.

 

Komentowanie jest wyłączone