Msza Święta inaugurująca powstanie UNSJPII

W dniu 5 stycznia 2018 roku o godz. 18.00 w kościele pod wezwaniem świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Tarnowie, członkowie Rady Programowej Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II, Zarządu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej oraz prezesi i członkowie Akcji Katolickiej z wielu Parafialnych Oddziałów uczestniczyli  w uroczystej Eucharystii  pod przewodnictwem Asystenta Akcji  Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, a zarazem dyrektora UNSJPII ks. dr. Jana Bartoszka inaugurująca powstanie Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Była to Msza Święta transmitowana na antenie radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Uniwersytet został powołany 20 grudnia przez Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża i będzie działał w ramach Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.  Podczas homilii Dyrektor Uniwersytetu powiedział: „Dziś „W imię Boże” tą eucharystią inaugurujemy liturgicznie działalność Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Inicjatywa tego dzieła zrodziła się w szeregach Akcji Katolickiej naszej diecezji, po tym jak Święty Jan Paweł II 22 października 2017 roku został ogłoszony pierwszorzędnym Patronem Akcji Katolickiej w Polsce. Powołanie Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II, jest wyrazem pogłębiania naszej wiary, otwarcia na odpowiedzialność za Ojczyznę, za Kościół, za społeczeństwo w którym żyjemy. Musimy poznawać naukę społeczną Kościoła, nie ograniczać się do tej nauki, którą znamy z katechizmu czy z pacierza. Chrześcijaństwo, Ewangelia to nie tylko zbiór pewnych prawd dotyczących Boga, grzechu, zbawienia wiecznego, ale to również odpowiedzialność  za świat. Zadanie by naszą rzeczywistość przenikać Ewangelią, prawdą Bożą. Obowiązek by innych otworzyć na Chrystusa…”

Zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza przedstawicieli Akcji Katolickiej, wszystkich ruchów i stowarzyszeń katolickich działających w diecezji, przedsiębiorców, samorządowców oraz wszystkich, którzy chcą na nowo odkryć nauczanie Jana Pawła II, do rejestrowania się na stronie Akcji Katolickiej (http://www.ak.diecezja.tarnow.pl).

Robert Rybak