I Parafialny Turniej Tenisa Stołowego. Grybowska Akcja w akcji

Grybowska Akcja w akcji,
by dzieci i młodzież nie hejtowały czy lajkowały,
tylko sportu zażywały i  w tenisa stołowego grały…

W drugim tygodniu ferii POAK w Grybowie z inicjatywy naszego członka Wiesława Machaczka wyszedł z propozycją do dzieci
i młodzieży, i zorganizował I Parafialny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prałata Proboszcza Ryszarda Soroty.

Zgłosiło się 40 osób. Rozgrywki odbywały się w Domu Duszpasterskim od poniedziałku do czwartku w godzinach od 11.00 do 13.00,  w sześciu grupach wiekowych:

• dziewczynki ze szkoły podstawowej,
  • chłopcy ze szkoły podstawowej,
  • dziewczyny z gimnazjum,
  • chłopcy z gimnazjum,
  • chłopcy ze szkoły średniej,
  • chłopcy starsi.

Mecze rozgrywano w systemie każdy z każdym.

Turniej  rozpoczął  Ksiądz Proboszcz modlitwą  i błogosławieństwem,
a następnie rozegrał pierwszy mecz z przedstawicielami komisji sędziowskiej i niektórymi uczestnikami turnieju.

Każdy kolejny dzień rozgrywek rozpoczynaliśmy modlitwą.  W drugim dniu uczynił to ksiądz Janusz Szpilowski, opiekun duchowy turnieju, a w kolejnym ksiądz Penitencjarz Ryszard Stasik.

Zawodnicy dzielnie i z ogromnym zaangażowaniem rozgrywali mecze.

Komisja sędziowska w składzie:

mgr Katarzyna Koszyk- Niepsuj, mgr Jan Skowron, mgr Rafał Nowak i Wiesław Machaczek bacznie obserwowała i oceniała rozgrywki i po zliczeniu punktów wyłoniła zwycięzców:

• w grupie dziewczynek ze szkoły podstawowej:

I m. Julia Szczepanik

II m. Kamila Nalepa

III m. Karolina Radzik

• w grupie chłopców ze szkoły podstawowej:

I m. Marcin Kiełbasa, Jakub Gliński

II m. Kamil Niepsuj

III m. Daniel Radziak

• w grupie dziewczyn z gimnazjum:

I m. Julia Oleksy

II m. Oliwia Machaczek

III m. Kinga Lichoń

• w grupie chłopców z gimnazjum:

I m. Kacper Jeleń

II m. Kamil Jeleń

III m. Jan Szczepanik

• w grupie chłopców ze szkoły średniej:

I m. Szymon Hotloś

II m. Damian Krok

III m. Karol Kłapacz

• w grupie chłopców starszych:

I m. Paweł Szczecina

II m. Szymon Podwika

Dyplom za dzielną walkę otrzymał też najmłodszy uczestnik turnieju Bartek Nowak z klasy zerowej, którego obecnością bardzo się cieszymy.

Z każdej grupy wiekowej osoby, które zdobyły I miejsce rozegrały mecz
o Puchar Księdza Prałata Proboszcza również w systemie każdy z każdym.

Ten sam skład komisji sędziowskiej po zliczeniu punktów wyłonił zwycięzcę.

Zdobywcą Pucharu Księdza Prałata Proboszcza w I Parafialnym Turnieju Tenisa Stołowego został Kacper Jeleń z kl. III Gimnazjum w Siołkowej.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

Zakończenie turnieju miało miejsce w czwartek, kiedy to ksiądz Prałat Proboszcz wraz z prezes POAK Barbarą Machaczek wręczył dyplomy wszystkim nagrodzonym w swoich kategoriach oraz Puchar zwycięzcy i dokonał zamknięcia I Parafialnego Turnieju Tenisa Stołowego.

Po części oficjalnej wszystkich uczestników zaproszono na grilla, którego przygotowano na placu Domu Duszpasterskiego.  Byli tam również nasi kapłani: ksiądz Proboszcz, ks. Janusz, ks. Prałat Stasik oraz  sympatycy i mamy uczestników turnieju oraz nasi członkowie.

Był to dla wszystkich miło i z pożytkiem spędzony czas. W okresie trwania turnieju w  Domu Duszpasterskim  było gwarno  i wesoło dzięki dzieciom i młodzieży,  którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie.

Za wszelką pomoc w zorganizowaniu turnieju dziękuje pomysłodawca   całego tego ,, zamieszania”  Wiesław Machaczek.

Barbara Machaczek
Prezes POAK