Zdrowo – na sportowo

W parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie w czasie ferii zimowych po raz siedemnasty Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Parafialny Oddział Caritas zorganizowały Spartakiadę parafialną. Na sportową rywalizację w sympatycznej, rodzinnej atmosferze przybyli do nas uczestnicy z Tarnowa oraz bliższych i dalszych okolic.

We wtorek 20 lutego 34 zawodników rozgrywało turniej tenisa stołowego. Sędziowie: Katarzyna Kalisz-Chłopek z Nowej Jastrząbki oraz Marian Wantuch z naszego POAK prowadzili zawody w trzech kategoriach wiekowych. Najstarszy zawodnik pan Jan Karaś miał 82 lata a najmłodsza uczestniczka Gloria Słota – 6. A oto wyniki rywalizacji: Młodziki (szkoła podstawowa): 1.Hubert Chłopek, 2. Mateusz Kuta, 3. Gabriel Słota. Juniorzy: 1. Mateusz Starzyk, 2. Bruno Jaworski, 3. Patryk Gurgul. Seniorzy: 1. Leszek Maduzia, 2. Marek Sadko, 3. Elżbieta Słota.

W środę 21 lutego gościliśmy 68 szachistów z wielu rejonów Małopolski. Najmłodsi przyjechali z opiekunami. Turniej w systemie szwajcarskim prowadzili tradycyjnie panowie sędziowie: Paweł i Wiesław Kasperek. Tu też najstarszym zawodnikiem był pan Jan Karaś (sympatyczny, stały bywalec naszych turniejów) a najmłodszymi uczestnikami: Wojtuś Marek – 4 i Fabian Drwal 5 lat. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, słodycze i upominki. A oto wyniki rywalizacji: Juniorzy: 1. Dawid Łabędź, 2. Wojciech Urbański, 3. Lena Mróz. Seniorzy: 1.Mariusz Marek, 2. Wojciech Płaneta, 3. Piotr Widła.

Dla uczestników obu turniejów panie z parafialnego oddziału Akcji Katolickiej (Zofia Starańczak, Anna Przytuła, Wiesława Kawalec i Urszula Zgłobica) przygotowywały pyszne, kolorowe i pełne witamin kanapki, serwowały ciastka i napoje. Nad organizacją imprezy czuwał pan Stanisław Chytaj. Był naszym dostawcą, kustoszem, konserwatorem, koordynatorem… Pomagał mu pan Mieczysław Minorczyk.   Pamiątkowe dyplomy zaprojektował jak zawsze pan Antoni Szyszka.

Nagrody dla uczestników obu turniejów przygotowali członkowie POAK i Caritas oraz sponsorzy, którzy od wielu lat wspierają nasze działania – Wydział Komunikacji Społecznej UM oraz pan Grzegorz Kądzielawski. Produkty spożywcze przekazali właściciele sklepu spożywczego Kinga 2 oraz hurtowni Marcola. Ale nie byłoby oczywiście tego wydarzenia, które od wielu lat mobilizuje i jednoczy tak wiele osób w naszej parafii, gdyby nie przychylność naszego Ks. Proboszcza Prałata Jana Ptaka.

Radosna, rodzinna atmosfera spartakiady to wynik owocnej współpracy organizatorów imprezy POAK i Caritas, ale przede wszystkim znak Bożej Opatrzności. W tym roku na rozpoczęciu rywalizacji był z nami ks. Piotr Mikulski, który poprowadził krótką modlitwę i wszystkim obecnym pobłogosławił.

14 marca o godz. 18 w czasie Mszy św. i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy dziękować Panu Bogu, polecając przez Maryję uczestników, sponsorów i organizatorów XVII Spartakiady Parafialnej. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać. Szczęść Boże.

Prezes POAK
Teresa Tracz