Droga Krzyżowa i Niedziela Palmowa Akcja Katolicka przy Parafii w Krużlowej Wyżnej

W piątek przed niedzielą palmową, dnia 23 marca  parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krużlowej przeżywała szczególne misterium Męki Pańskiej.  Dorośli parafinie wraz z grupą LSO ze szczególnym udziałem członków Akcji Katolickiej przygotowali  „Misterium pasyjne . Inscenizacja składała się z dwóch części. Pierwsza z nich ukazała historię Św. Stanisława Kostkę.  Druga część ukazała pasję naszego Zbawiciela, wskazując na okazane całemu rodzajowi ludzkiemu miłosierdzie Boże wypływające  z Jego ofiary krzyżowej. Po zakończeniu przedstawienia w świątyni tłumnie zgromadzeni wierni uczestniczyli w drodze krzyżowej po kościele ze względu na warunki pogodowe w tym roku nie udaliśmy się w plener . Stało się tradycją, że w naszej parafii co roku obywa się inscenizowana droga krzyżowa.  W tym roku przeżywaliśmy już po raz 12 to misterium .

W Niedzielę Palmową po raz kolejny aktorzy misterium pasyjnego wzięli udział w inscenizacji uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy . Do celów przemarszu do świątyni organizatorzy wypożyczyli kucyka. W wydarzeniu połączonym z poświęceniem gałązek palmowych   wzięły udział rodziny naszej parafii  wraz ze swymi dziećmi. Aktorzy  bardzo chętnie  zaangażowali się w liturgię  Eucharystii. Po zakończeniu  Mszy świętej  wykonano pamiątkowe zdjęcie wszystkich zaangażowanych w to przedsięwzięcie.

.

.

Komentowanie jest wyłączone