Msza święta przy grobie Jana Pawła II – Patrona Akcji Katolickiej

Dnia 12 kwietnia br. liczni wierni także z diecezji tarnowskiej zgromadzili się w Bazylice Świętego Piotra w Watykanie, w kaplicy Świętego Sebastiana gdzie znajduje się grób Papieża Polaka. Jest to już tradycja, że w czwartki o godz. 7.00 rano księża i wierni spotykają się przy grobie św. Jana Pawła II na Mszy św. w języku polskim, transmitowanej przez Radio Watykańskie. Poranną Mszę św. koncelebrowało ok. 80 kapłanów wśród nich ks. dr Jan Bartoszek asystent kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, który przebywał w Rzymie na spotkaniu Misjonarzy Miłosierdzia. Obecni byli także ks. prałat dr Piotr Bajor – kapłan diecezji tarnowskiej pracujący obecnie w Kongregacji Edukacji Katolickiej w Watykanie, ksiądz prałat Jan Nowakowski – proboszcz parafii św. Pawła Apostoła w Bochni, siostry zakonne z naszej diecezji. Ksiądz asystent polecał Bogu Akcję Katolicką i podejmowane przez nią dzieła. Wielką radością i wzruszeniem była możliwość osobistego udziału w tej Najświętszej Ofierze Mszy św.

Barbara i Krzysztof Hałas