20-lecie działalności Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii Św. Józefa Oblubieńca N.M.P w Muszynie

W dniu 29 kwietnia 2018 r odbyły się uroczyste obchody 20-lecia działalności Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii Św. Józefa Oblubieńca N.M.P w Muszynie. Na uroczyste obchody przybyli: Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej Ks. dr Jan Bartoszek, Prezes Diecezjalny AK Robert Rybak wraz z Zarządem, Prezes Oddziału AK przy parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju Piotr Szyszka, Burmistrz Miasta Muszyna dr Jan Golba z żoną, Z-ca Burmistrza Miasta Muszyny Włodzimierz Tokarczyk, Ks. Proboszcz Paweł Stabach, Ks Asystent A.K. Maciej Sidor, Ks Mieczysław Koszyk, Ks. Arkadiusz Klejnowski, Ks Zygmunt Longawa oraz członkowie AK Oddział przy parafii Św. Józefa Oblubieńca N.M.P. w Muszynie.

Program: Odbyła się uroczysta Msza Św. w Kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca N.M.P w Muszynie. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił Diecezjalny Asystent AK Ks. dr. Jan Bartoszek w asyście Ks Proboszcza Pawła Stabacha, Prałata Ks. Zygmunta Longawy i Ks. Arkadiusza Klejnowskiego. Prezes Adam Mazur złożył podziękowanie Ks. Asystentowi Diecezjalnemu za głoszoną homilię , członkowie wręczyli Ks. dr. Janowi kwiaty i członkom Zarządu Diecezji Tarnowskiej. Prezes Zarządu Diecezji Tarnowskiej Robert Ryba podziękował Zarządowi Oddziału AK w Muszynie za działanie.

Druga część obchodów odbyła się w restauracji RZYM w Muszynie. Krótka historię „20-lecia”Oddziału A.K. przedstawił Adam Mazur. Burmistrz Miasta Muszyny dr Jan Golba wręczył grawer o treści: „Z okazji 20-lecia działalności życzę wszystkim członkom Akcji Katolickiej przy parafii Św. Józefa Oblubieńca N.M.P w Muszynie satysfakcji z podejmowanych działań , kontynuacji wartościowych inicjatyw , nowych pomysłów, wytrwałości i sił w nieustającej pracy na rzecz bliźnich.”

Adam Mazur