„Majówka” AK dekanatu Nowy Sącz Wschód, Królowa Górna 23 maja

W dekanacie Nowy Sącz Wschód oddziały Akcji Katolickiej działają przy parafiach „Maryjnych”. Są to parafie p.w. : Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamionce Wielkiej,  Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Królowej Górnej, Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Nawojowej, Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Nic więc dziwnego, iż zrodził się pomysł, by w maju – miesiącu Maryjnym, mocno to zaakcentować wspólnym uczestnictwem w nabożeństwie majowym, odbywającym się w kościele, a po nim – spotkaniem w plenerze. Na zaproszenie Prezes POAK pani Marii Wacławiak i Asystenta parafialnego ks. Krzysztofa Pasyka do Królowej Górnej przyjechali z dekanatu członkowie  stowarzyszenia, którzy po „majówce” w pięknej świątyni udali się na teren remizy OSP, gdzie kontynuowano radosne spotkanie  przy ognisku. Miejsce to wyjątkowe, gdyż poświęcone przez ś.p. Ojca Jana Górę. Miejsce to szczególne także dlatego, że usytuowane w urokliwej scenerii pobliskich wzgórz, wiosną urzekających bujnością rozkwitającej przyrody, intensywnością zieleni lasów i pól, stanowiące żywą ilustrację do słów pieśni „Chwalcie łąki umajone, góry, doliny zielone…”.

Zbieżność wezwań parafii to nie jedyne podobieństwo w POAK-ach dekanatu. Może to przypadek, ale prezesi POAK-ów noszą imiona: Maria i Józef

Bożena Maria Kwitowska