21 Parafialny Dzień Dziecka

W środę 23 maja Parafialny Oddział Akcji Katolickiej działający w parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża św. w Wielkiej Wsi wraz z Proboszczem, Księdzem Romanem Miareckim zorganizował i przeprowadził konkurs plastyczny, konkurs wiedzy i konkurs piosenki o tematyce związanej z życiem św. Stanisława Kostki oraz o objawieniach Matki Bożej w Lourdes.

Tego typu konkursy z nagrodami organizowane są  co roku od początku działalności Akcji Katolickiej w naszej parafii w ramach Parafialnego Dnia Dziecka – obecnie już po raz 21, aby sprawić dzieciom radość i motywować je do zgłębiania tematyki życia świętych oraz  zagadnień zawartych w proponowanej  co roku tematyce związanej z treściami szczególnie rozważanymi w ciągu danego roku kościelnego.

Od kilku lat Parafialny Oddział Akcji Katolickiej  łączy się w organizacji  konkursów dla dzieci  z szkolnym Dniem Patrona Zespołu Szkoły Podstawowej i  Przedszkola w Wielkiej Wsi.

Spotkanie rozpoczęło się jak zawsze Mszą św. w kościele parafialnym. Następnie odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz w kategorii       „ prace rodzinne”. Potem  dzieci uczestniczyły  w konkursie wiedzy i prezentowały przygotowane pieśni w konkursie piosenki o św. Stanisławie Kostce i piosenki maryjne.

Wszystkie dzieci, zarówno te, które zdobyły czołowe miejsca oraz te wyróżnione za udział w konkursach otrzymały nagrody ufundowane przez Księdza Proboszcza. Nie zabrakło również słodkości dla każdego dziecka.

Wielka Wieś

Marta Bocheńska