W majowej akcji – POAK w Grybowie

W maju POAK w Grybowie zainicjował bądź włączył się w wiele akcji i działań  dokonujących się w naszej parafii. Rozpoczęliśmy od udziału w uroczystościach z okazji 3 Maja. Nasi przedstawiciele pełnią funkcję chorążych i asysty, opiekujemy się sztandarem bazylikowym z nadania Księdza Prałata  Proboszcza. Kontynuujemy kolejny rok adoracji pierwszosobotnich przed Najświętszym Sakramentem, wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Modlitwę prowadzimy od maja do października. Poprowadziliśmy, jak każdego 2-go dnia miesiąca, różaniec papieski, którym modlimy się już od 22 lat. To pierwsze zadanie, którego podjęliśmy się po utworzeniu Akcji Katolickiej w naszej parafii. Na początku modliliśmy się dziękując Bogu za Ojca Świętego Jana Pawła II, potem o Jego beatyfikację, kanonizację. Obecnie wśród wielu intencji za Kościół i naszą Ojczyznę.

Z racji zbliżającego się Dnia Matki przygotowaliśmy i poprowadziliśmy razem z Kościołem Domowym modlitwę przed obrazem Matki Przedziwnej, Pani Grybowskiej. Rozważania modlitewne, wiersze przygotowane i interpretowane przez prezes Barbarę  przeplatane były pieśniami w wykonaniu młodzieży z naszej parafii pod kierunkiem Alicji Romanek. W ten sposób oddaliśmy cześć Maryi  i wszystkim mamom z naszej parafii. Nasi przedstawiciele, prezes Barbara Machaczek, Andrzej Tymbarski i Stanisław Obrzut brali udział w synodalnej grupie  dyskusyjnej na temat modlitwy w  rodzinie. Podsumowaliśmy konkurs pt. ,,Myśląc Ojczyzna – Jan Paweł II do Polaków”. Wyróżniono jedną pracę literacką uczennicy z kl. III a Gimnazjum w Grybowie i prace plastyczne uczniów ze szkoły podstawowej. Wszystko zostało przesłane na etap diecezjalny konkursu pod tym tytułem. Jak każdego roku z mieszkańcami Białej Wyżnej budowaliśmy Ołtarz na Boże Ciało, którego jako POAK jesteśmy fundatorami. Jak w każdą niedzielę i święta od 14.00 do 17.00 pełniliśmy dyżur w roli przewodnika po naszej pięknej bazylice.  Cieszymy się, że możemy służyć Bogu w drugim człowieku. Wszystko na chwałę Boga i Matki Najświętszej

Króluj nam Chryste!

Barbara Machaczek
Prezes POAK w Grybowie

.

.

 

Komentowanie jest wyłączone