Powołanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Brzeźnicy

W parafii pw. Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Brzeźnicy od wielu miesięcy trwały przygotowania do założenia Akcji Katolickiej. Spotykająca się co dwa tygodnie grupa modlitewna osób dorosłych chciała „pokazać wiarę ze swoich uczynków”, dlatego już sama nazwa Akcja Katolicka wydawała się być odpowiednią zachętą, by takiej ewangelicznej transformacji dokonać w strukturach AK. Plany w końcu się spełniły pierwszego czerwca tego roku, kiedy do naszej parafii przyjechał ks. dr Jan Bartoszek – diecezjalny asystent AK, by oficjalnie powołać oddział parafialny. Swoją obecnością zaszczycił nas także ks. Józef Rusnarczyk – dekanalny asystent AK.

W naszej wspólnocie AK mamy 22 członków. Naszymi zadaniami wynikającymi z modlitwy jest pomoc w hospicjum, zaangażowanie w prace przy parafii na wielu płaszczyznach, a także ciągłe pogłębianie wiedzy religijnej. Duchowym rysem naszej grupy jest pobożność maryjna. Liczymy, że ten dobry początek przyniesie Boże owoce, a nasza grupa będzie się powiększać. Wszystkim oddziałom naszej diecezji dziękujemy za modlitwę i dar wspólnoty, w którym pragniemy także uczestniczyć.

Członkowie POAK Brzeźnica