21. piesza pielgrzymka AK ze Szczepanowic do Tuchowa (Zdjęcia)

W poniedziałek 2 lipca 2018 roku na godz. 18.30 Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Szczepanowicach pielgrzymował pieszo do sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie na Eucharystię Akcji Katolickiej z okazji Wielkiego Odpustu Tuchowskiego.

Służebnico Ducha Świętego wspieraj Nas”, pod takim hasłem odbywa się Wielki Odpust Tuchowski.

O godz. 14.25 grupa członków Akcji Katolickiej i parafian z księdzem proboszczem Władysławem Kiełbem, asystentem Akcji Katolickiej wyruszyła spod krzyża w przysiółku Wola w Szczepanowicach do Tuchowa. O bezpieczeństwo podczas pielgrzymki zadbała drużyna Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepanowicach. Pielgrzymka to był czas na wspólną drogę ale także na wspólną modlitwę i wzajemne wsparcie w trudach pielgrzymowania.

W Tuchowie Mszy Świętej przewodniczył ks. dr Jan Bartoszek Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej a zarazem Dyrektor Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II w Tarnowie.

W homilii powiedział do zgromadzonej Akcji Katolickiej; „Drodzy członkowie Akcji Katolickiej, szukajcie mądrości, miejcie często w swoich rękach Pismo Święte, bo prawem Królestwa Bożego jest dar mądrości.”

Dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie w piesze pielgrzymowanie, szczególnie członkom POAK w Szczepanowicach.

Robert Rybak