PIERWSZA ROCZNICA ŚMIERCI KS. JANUSZA SKRZYPKA, ASYSTENTA PARAFIALNEGO AKCJI KATOLICKIEJ

W niedzielę, 8 lipca 2018 roku, przypadła pierwsza rocznica odejścia do domu Ojca ks. mgra lic. Janusza Skrzypka, proboszcza parafii Gosprzydowa. Ks. Janusz był jako wikariusz asystentem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Woli Rzędzińskiej w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Potem, już jako proboszcz, organizował struktury Akcji Katolickiej w Skrzyszowie koło Dębicy. Pod jego opieką przez 5 lat skrzyszowski oddział mógł pochwalić się bardzo aktywną i prężną działalnością na poziomie parafii i całego dekanatu Pustków Osiedle. Członkowie Akcji wraz ze swoim Asystentem organizowali m.in. jako jedni z pierwszych w diecezji – Orszaki Trzech Króli, spotkania opłatkowe dla samotnych seniorów, pielgrzymki, konkursy palm wielkanocnych.

We wspomnianą niedzielę członkowie Akcji z obu tych parafii oraz rodzina i przyjaciele z Tarnowa, Gosprzydowej, Nieczajnej, Gnojnika i Mielca uczestniczyli w sprawowanych w intencji śp. Ks. Janusza Eucharystiach w Gosprzydowej, Gnojniku, Nieczajnej, Skrzyszowie i Mielcu. Wraz z nimi modlili się i celebrowali Msze Święte kapłani rodacy z Mielca – ks. Wojciech Werner, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku, ks. Andrzej Surowiec, dyrektor administracyjny Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie i ks. Artur Miłoś, proboszcz parafii w Miliku. Była także modlitwa na cmentarzu w Mielcu i przyjacielskie spotkanie w Skrzyszowie, poświęcone wspomnieniom. Bo nie umiera nigdy Ten, kto pozostaje w pamięci innych, bo zapisał się w niej swoją dobrocią, pokorą, niesieniem pomocy i troską o drugiego człowieka.

Irena  Klich
Sekretarz POAK  Nieczajna