MISTERIUM „TAJEMNICA EUCHARYSTII” WG CATALINY RIVAS

W śnieżną sobotę 15 grudnia 2018 r. parafia Matki Bożej Niepokalanej gościła członków GRUPY25+ z Brzeska, którzy zaprezentowali niezwykły spektakl   – „Tajemnicę Eucharystii”. Ta inscenizacja, oparta na mistycznej wizji współcześnie żyjącej boliwijskiej stygmatyczki Cataliny Rivas, przybliża rozumienie największego cudu – celebrację Mszy świętej.

GRUPA25+ działająca przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku została założona w październiku 2014 r. przez p. Ewę Łupińską –  Toroń i księdza proboszcza Wojciecha Wernera, duchowego opiekuna grupy. Zespół, który tworzą ludzie w różnym wieku, połączeni wspólną pasją dała się  już poznać nie tylko lokalnej społeczności, ale – dzieląc się swoimi zdolnościami i duchem ewangelizacyjnym, o wiele szerszemu audytorium.

Od listopada 2015 r. GRUPA 25+ prezentuje spektakl oparty na uznanych przez Kościół eucharystycznych wizjach boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas. „Tajemnica Eucharystii” to misterium pantomimiczne, ukazujące przy pomocy ruchu scenicznego, światła i dźwięku poszczególne etapy Mszy świętej, nie tylko te widoczne dla oka ludzkiego w czasie jej sprawowania, ale i te dziejące się  równolegle, w świecie niewidzialnym, dostępnym tu na ziemi tylko mistykom. Premiera odbyła się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku 22 listopada 2015 r. w święto Chrystusa Króla; w nowosądeckiej świątyni ta sztuka ewangelizacyjna została zaprezentowana po raz osiemnasty.

Do naszej parafii przyjechali na zaproszenie ks. proboszcza Czesława Paszyńskiego, z inicjatywy Akcji Katolickiej, przy współudziale Caritasu.

Wzruszeni widzowie – nie tylko sądeczanie, ale także wierni przybyli specjalnie na to wydarzenie z innych miejscowości, wśród nich liczne grupy członków Akcji Katolickiej m.in. z Limanowej, Starego Sącza, Królowej Górnej czy Gołkowic, podkreślali, iż było to wielkie duchowe przeżycie, przybliżające tajemnicę Eucharystii. Jak podkreślił ks. Wojciech Wener od tej pory dla każdego z nas już nigdy więcej Msza święta nie będzie taka jak wcześniej.

Składamy serdeczne podziękowania członkom GRUPY25+ za wyjątkowe świadectwo – wystawienie misterium „Tajemnica Eucharystii” w sądeckim kościele parafialnym pw. Matki Bożej Niepokalanej. Misja ewangelizacyjna, którą z godnym podziwu artyzmem realizują członkowie zespołu wraz z ks. Wojciechem Wernerem, zasługuje na najwyższe uznanie. Życzymy Bożego błogosławieństwa i obfitości darów Ducha Św. w kontynuowaniu tego szczególnego charyzmatu!

Bożena Kwitowska

.

 

 

Komentowanie jest wyłączone