AKCJA DEKANATU DĄBROWSKIEGO POŻEGNAŁA PIERWSZEGO ASYSTENTA

W niedzielę, 23 grudnia 2018 r. członkowie Akcji Katolickiej z dekanatu Dąbrowa Tarnowska uczestniczyli w pogrzebie śp. Ks. prałata Jana Pietryki, proboszcza parafii Luszowice w latach 1978 – 2010. Po reaktywacji stowarzyszenia w diecezji tarnowskiej i powstaniu pierwszych oddziałów w 1998 roku, Ks. Jan pełnił funkcję asystenta akcji naszego dekanatu. Czuwał nad pierwszymi działaniami i akcjami, z poczuciem humoru zachęcał nas do aktywności. Z uśmiechem uczestniczył w spotkaniach opłatkowych.

Zmarły Kapłan był ponadto członkiem Zespołu Duszpasterstwa Rolników Diecezji  Tarnowskiej, członkiem Rady Kapłańskiej Diecezji Tarnowskiej, wizytatorem przed wizytacją kanoniczną parafii, a po zmianach granic dekanatów – wicedziekanem  dekanatu Tarnów – Północ. W 2005 roku Ks. Jan został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Bochni. Po złożeniu urzędu proboszcza pozostał w parafii Luszowice w charakterze rezydenta. Od 2017 roku mieszkał w Domu Księży Emerytów w Tarnowie.

Koncelebrowanej Mszy Świętej w Luszowicach przewodniczył Ks. biskup Stanisław Salaterski. Ciało zmarłego Kapłana spoczęło na cmentarzu parafialnym. W imieniu Zarządu Rady Dekanalnej i wszystkich członków Akcji Księdza Prałata pożegnała delegacja, modląc się podczas tej Eucharystii, zamawiając Msze św. i składając kwiaty.

            Księże Prałacie, pozostaniesz w naszej pamięci i modlitwach.
            Wieczne odpoczywanie racz Mu dać, Panie…

                                                                                              Irena Klich
                                                                                  Zarząd Rady Dekanalnej
                                                                                 Dekanatu Dąbrowa Tarnowska

.

.

Komentowanie jest wyłączone