Dekanalny opłatek Akcji Katolickiej w Brzozowej

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

(ks. Jan Twardowski „Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?”)

Mszą św. w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa w Brzozowej, celebrowaną przez Asystenta Diecezjalnego Akcji Katolickiej, ks. dr Jana Bartoszka, rozpoczęło się spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej Dekanatu Zakliczyn. Miało ono miejsce w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 roku, a wzięli w nim udział wszyscy członkowie POAK w Brzozowej oraz reprezentanci sąsiednich parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy udali się do miejscowego Domu Ludowego, aby uczestniczyć w drugiej części spotkania i tam podzielić się opłatkiem, śpiewać kolędy, porozmawiać. W swoim słowie Ksiądz Jan Bartoszek, zwracając się do członków Akcji Katolickiej, podkreślił m.in., aby w szczególny sposób umieli uczestniczyć w życiu rodzinnym i społecznym, nie ulegali panującym modom, ale wiernie bronili wartości chrześcijańskich i zachęcił zebranych do stałej formacji duchowej. Przedstawił również plan najważniejszych wydarzeń na rok 2019 i wyraził nadzieję na nasz udział w nich. Ważnym momentem spotkania opłatkowego było wręczenie przez Księdza Asystenta Diecezjalnego i Proboszcza Parafii, ks. Stanisława Wojtasa podziękowań tym członkom POAK, którzy aktywnie działali od początku istnienia oddziału i pracują nadal na rzecz wspólnoty parafialnej. Obecnie POAK w Brzozowej liczy dwudziestu członków czynnych oraz trzech wspierających.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaszczycili nas swoja obecnością, a w szczególności ks. dr Janowi Bartoszkowi za sprawowanie Mszy św., wygłoszenie pouczającej homilii, wspólną modlitwę i towarzyszenie nam w tym radosnym czasie Bożonarodzeniowym.  Słowa podziękowania kieruję również do wszystkich członków Akcji Katolickiej z dekanatu zakliczyńskiego oraz tym, którzy przyczynili się do zorganizowania dekanalnego spotkania opłatkowego.

Krystyna Gotfryd

.

.

 

 

Komentowanie jest wyłączone