Dekanalne spotkanie opłatkowe w Grybowie

5 stycznia, w przeddzień Święta Objawienia Pańskiego, spotkały się na dekanalnym opłatku Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej i parafialnej Caritas. W spotkaniu uczestniczył Asystent diecezjalny Akcji Katolickiej ks. dr Jan Bartoszek oraz prezes DIAK Robert Rybak z małżonką. Gościliśmy księży z dekanatu z Asystentem dekanalnym dziekanem Bolesławem Bukowcem. Zaszczycił nas również swoją obecnością Burmistrz naszego miasta Pan Paweł Fyda.

Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą różańcową w intencji naszych stowarzyszeń, którą poprowadziły panie z parafialnej Caritas. Następnie była koncelebrowana Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Bartoszek. Liturgię przygotował POAK. Kolejnym punktem spotkania był występ w Domu Duszpasterskim dzieci z Parafialnego przedszkola im. ,,Świętych dzieci fatimskich Hiacynty i Franciszka”. Przedstawiły piękne jasełka, które przygotowały pod kierunkiem pań: Edyty Gucwy i Marty Krok. Po przełamaniu się opłatkiem, złożeniu życzeń i poczęstunku, nastąpił czas kolędowania. W miłej, przyjaznej i pełnej życzliwości atmosferze spędziliśmy przedświąteczną sobotę.

Bardzo serdecznie dziękujemy za współorganizowanie spotkania Księdzu Prałatowi Proboszczowi Ryszardowi Sorocie, Kustoszowi Bazyliki Mniejszej w Grybowie.

Barbara Machaczek
Prezes POAK

.

.

Komentowanie jest wyłączone