XXII spotkanie kolędowe dla Emerytów i Rencistów w parafii p.w. MBNP w Krynicy-Zdroju

W dniu 12 stycznia 2019 r. w parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju odbyło się XXII spotkanie kolędowe dla Emerytów i Rencistów.

O godz. 12.00 sala na plebanii zgromadziła kilkadziesiąt osób. W imieniu ks. Proboszcza zebranych przywitał ks. Andrzej Basiaga, a w imieniu Akcji Katolickiej, organizatora tego spotkania, miłych Gości przywitał Piotr Szyszka, prezes PO AK, który wraził ogromną radość z obecności zaproszonych Gości. Spotkanie rozpoczęto od zapalenia świecy i modlitwy. Jedna z uczestniczek corocznych spotkań Zofia Szwala przygotowała i rozdała dla wszystkich obecnych Różańce. Po błogosławieństwie odmówiono Cząstkę Różańca o zdrowie ks. Proboszcza. Tradycyjnie odczytano Słowo Boże o narodzeniu Chrystusa z Ewangelii św. Łukasza, a następnie wszyscy uczestnicy i organizatorzy z wielką radością złożyli sobie życzenia dzieląc się opłatkiem.

Organizatorzy, którym przewodzili Leokadia i Jan Bober, podali obiad. Potem była kawa, herbata, zimne napoje, ciasto, owoce i inne wspaniałości. Na koniec została podana wędlina i sałatki.

Po obiedzie Zespół Muzyczny Rodziny Hojniaków zaprezentował godzinny koncert kolęd.

W ciepłej, radosnej i pełnej życzliwości atmosferze cała sala włączyła się w śpiew kolęd.  Goście, jak co roku mieli okazję spotkać się w świątecznych okolicznościach, porozmawiać, kolędować, poczuć, że są potrzebni i mile spędzić czas. W ich oczach można było zaobserwować wzruszenie i radość, a przy pożegnaniu wdzięczność, którą wyrażali także słowami: „dobrze było się spotkać” oraz „do spotkania w przyszłym roku”.

Piotr Szyszka
Prezes POAK

.

.

Komentowanie jest wyłączone