Spotkanie opłatkowe w Wierzchosławicach dekanatu wojnickiego.

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

 Cyprian Kamil Norwid „Opłatek”

     W dniu 12 stycznia 2019 roku w Wierzchosławicach odbyło się coroczne spotkanie przedstawicieli  Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej oraz ich asystentów z  dekanatu wojnickiego.

 Zaszczycił je swoją obecnością ks. dr Jan Bartoszek- Asystent Kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Zaproszenie przyjęli również członkowie zarządu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej  na czele z prezesem p. Robertem Rybakiem i wiceprezesem Józefem Witkowskim.  Po modlitwie różańcowej, w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Pocieszenia, rozpoczęła się Msza św.,  której przewodniczył ks. Jan Bartoszek.

  Druga część uroczystości odbyła się w Centrum Kultury Wsi Polskiej, gdzie zaproszeni goście obejrzeli sztukę pt. Drewniany talerz” przygotowaną pod kierunkiem i z udziałem ks. Mariusza Ogorzelca. Spektakl był prawdziwą ucztą  duchową, „aby wszystko było inne niż dotąd, aby iść do domu w zamyśleniu, w zadumie”.                

   Uroczystość zakończyła się dzieleniem się opłatkiem i złożeniem sobie życzeń. Spotkanie było też okazją do rozmów o planach Akcji Katolickiej na bieżący rok. 

   Bardzo serdecznie dziękuję ks. Janowi Bartoszkowi za ofiarę Mszy św. i Słowo Boże. Pragnę również podziękować ks. proboszczowi Jerzemu Czujowi, ks. Mariuszowi Ogorzelcowi oraz  p. Marzenie Padło z CKWP za pomoc w przygotowaniu  uroczystości. Równie gorąco dziękuję wszystkim przedstawicielom oddziałów  AK z dekanatu wojnickiego za przybycie na spotkanie.

                                                                                                                 Grażyna Sęk
                                                                                       Prezes POAK w Wierzchosławicach

.

.Centrum Kultury Wsi Polskiej, zaproszeni goście obejrzeli sztukę pt. Drewniany talerz” przygotowaną pod kierunkiem i z udziałem ks. Mariusza Ogorzelca

.

.

 

 

Komentowanie jest wyłączone