Peregrynacja obrazu i relikwii Świętego Jana Pawła II, po wszystkich Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

 

 

 


JAN PAWEŁ II W PARAFII DOMOSŁAWICE
7 października 2019
W Domosławicach w dekanacie Czchów od 7 października 2019 roku rozpoczęła się peregrynacja relikwii i obrazu kanonizacyjnego Jana Pawła II, głównego Patrona Akcji Katolickiej w Polsce pod hasłem; „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

Dni  poprzedzające peregrynację w Domosławickiej parafii pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny Królowej Doliny Dunajca, to modlitwa różańcowa, poprzedzona cytatami z nauczania Jana Pawła II z wykorzystaniem i oprawą z materiałów Akcji Katolickiej: szkoła wiary, szkoła świętości i szkoła apostolstwa, a także ze spotkania Jana Pawła II na Mszy beatyfikacyjnej błogosławionej Karoliny w Tarnowie….

Czytaj dalej

Czas modlitwy i zadumy przy relikwiach św. Jana Pawła II w Parafii Brzozowa
3 października 2019
Postać św. Jana Pawła II, jego życie, pontyfikat i nauczanie wciąż są obecne w sercach Polaków. Szczególnie ważna jest osoba Świętego Papieża Polaka członkom Akcji Katolickiej w Polsce, bowiem od niedawna ten Święty został jej patronem. Dlatego też czas, kiedy relikwie i obraz św. Jana Pawła II odwiedziły naszą parafię był czasem modlitwy, radości i wzruszenia.
W środowe popołudnie, 3 października, przywieźliśmy wraz z ks. Sebastianem Piechem relikwie i obraz Świętego do Brzozowej. Po uroczystym wniesieniu odbyła się  koncelebrowana pod przewodnictwem Proboszcza, ks. Stanisława Wojtasa, Msza św….

Czytaj dalej

Peregrynacja w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja Ap. w Ciężkowicach
2 października 2019
2 października do naszego Sanktuarium w znaku relikwii i obrazu przybył św. Jan Paweł II, w ramach peregrynacji wśród Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

Peregrynacja rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem do kościoła relikwiarza i obrazu. Następnie Ksiądz Proboszcz Jan Zając oddał parafię pod szczególną opiekę Świętego Papieża Polaka….

Czytaj dalej

Peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II w parafii Siedliska Tuchowskie
24 września 2019
“Będą patrzeć na Tego, którego przebili” – te słowa kierują nasz wzrok ku Krzyżowi świętemu, ku drzewu krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata. […] ojcowie wasi na szczycie Giewontu ustawili krzyż. Ten krzyż tam stoi i trwa. […] Ogarnia całą naszą ziemię od Tatr po Bałtyk. Umiłowani bracia i siostry, nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym.                          Z homilii Jana Pawła II wygłoszonej w Zakopanem 6.06,1997 r.

Dnia 24 września 2019 r. w naszej Parafii miała miejsce peregrynacja obrazu i relikwii  św. Jana  Pawła II….

Czytaj dalej

Święty naszych czasów w Bazylice Mniejszej w Grybowie
18 września 2019
,, Święci są po to, aby nas zawstydzali…”
PEREGRYNACJA RELIKWII I OBRAZU ŚW. JANA PAWŁA II
17-18 września 2019 r.
Obraz i relikwie naszego Wielkiego Polaka, Świętego Jana Pawła II, wprowadziliśmy do naszej Bazyliki w uroczystej procesji. Relikwie wniosła prezes Barbara Machaczek asyście z Wiesławem Machaczkiem i Stanisławem Obrzutem. Uroczystość rozpoczęliśmy  Mszą świętą, którą w koncelebrze odprawił nasz Asystent kościelny – Proboszcz ksiądz Prałat Ryszard Sorota. Homilię wygłosił ksiądz Prałat Penitencjarz Ryszard Stasik, który ukazał  drogę Jana Pawła II do świętości jako wzór do naśladowania….

Czytaj dalej


Relikwie św. Jana Pawła II zagościły w Parafii w Krużlowej 16-17 września 2019 r
17 września 2019
„Otwórzcie drzwi Chrystusowi”  Wielkim świętem dla Członków Akcji Katolickiej i całej parafii pw. Narodzenia NMP w Krużlowej było nawiedzenie relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II .
Przed uroczystością nasz Oddział Akcji Katolickiej przygotował się poprzez dziewięciodniową  modlitwę nowennową do Św. Jana Pawła II . Peregrynację rozpoczęliśmy o godz. 18 – tej uroczystym wprowadzeniem i przywitaniem dostojnego Gościa a następnie rozpoczęła się Masza św. , której przewodniczył i wygłosił słowo  Asystent POAK ks. prałat Marek Szewczyk modląc się w intencji członków POAK. Po uroczystej mszy św. nastąpiło ucałowanie relikwii . Po ucałowaniu relikwii  rozpoczął się montaż słowno – muzyczny przygotowany przez młodzież naszej Parafii….

Czytaj dalej


Nawiedzenie relikwii i obrazu św. Jana Pawła II. Parafia Matki Bożej Niepokalanej – Sanktuarium Świętej Rity. Nowy Sącz
11 września 2019
W środę 11 września 2019 roku przeżywaliśmy dzień peregrynacji relikwii i obrazu św. Jana Pawła II, Patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Uroczystość rozpoczęliśmy wprowadzeniem relikwii o godz. 18.00. Cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy poprzedziła Mszę świętą z formularza o św. Janie Pawle II….

Czytaj dalej


„Święty Janie Pawle II – prosimy o wstawiennictwo przed Bogiem bogatym w miłosierdzie” Parafia w Nawojowej
8 września 2019
8 września 2019 roku – dzień szczęśliwy i niezwykły dla naszej wspólnoty parafialnej – peregrynacja obrazu i relikwii Św. Jana Pawła II – Patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Członkowie AK wraz z Ks. Bogdanem Lebrykiem przywieźli do naszej parafii relikwie z Laskowej, aby tu dziękować, prosić i uwielbiać naszego patrona….

Czytaj dalej

Parafia p.w. Św. Brata Alberta w Librantowej 04.09.2019r. Uroczysta Peregrynacja
4 września 2019
Pragniemy podziękować Bogu za obecność relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II – Patrona Akcji Katolickiej. Wierni zgromadzili się, aby dać świadectwo wiary – podziękować za wszelkie dobro czynione przez naszego Drogiego, Świętego Rodaka i zawierzyć Jemu wstawiennictwo u Boga….

Czytaj dalej

Święty Jan Paweł II w parafii pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Chomranicach.
18 czerwca 2019
18 czerwca 2019 r.  przybyły do naszej parafii relikwie i obraz Świętego Jana Pawła II. O godzinie 1800 w kościele zgromadzili się wszyscy członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i licznie przybyli parafianie. Przy śpiewie parafialnego chóru, w asyście Liturgicznej Służby Ołtarza, Kapłanów i przedstawicieli Akcji Katolickiej relikwie zostały uroczyście wprowadzone i złożone obok obrazu Wielkiego Polaka. Po modlitwie do Świętego i złożeniu kwiatów rozpoczęła się koncelebrowana Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Stanisława Pachowicza, który również wygłosił homilię….

Czytaj dalej


Peregrynacja obrazu i relikwii w Czarnym Potoku
6 – 9 czerwca 2019
Parafia p. w. Św. Marcina Biskupa i Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku
„Do zbawienia idzie się przez życie na ziemi i trzeba aby życie to było urządzone po ludzku i po Bożemu”
Jan Paweł II

Święty Janie Pawle II całym sercem witamy Ciebie w naszej Sanktuaryjnej Parafii. Ten dany nam czas Twoich odwiedzin – peregrynacji obrazu i relikwii w naszej parafii trwał od 6 do 9. Czerwca 2019 r. i był bardzo wyjątkowy dla nas. Słynący łaskami obraz Matki Bożej Bolesnej został ukoronowany na Twoich Papieskich Prawach w dniu 12.09.1999 r….

Czytaj dalej


Peregrynacja relikwii i obrazu św. Jana Pawła II w Szczawnicy
3 czerwca 2019
W dniach 3 i 4 czerwca odbywało się nawiedzenie relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II w  parafii pw św. Wojciecha  w Szczawnicy z racji srebrnego jubileuszu AK  w naszej diecezji. Relikwie otrzymaliśmy od parafii w Sromowcach Niżnych 3 czerwca, skąd spływem Dunajca -ukochanym przez Ojca Świętego- na tratwach przewieźliśmy relikwie do przystani w Szczawnicy. Przywitanie relikwii przez wiernych nastąpiło  na przystani,  a następnie procesjonalnie z przystani do kościoła udaliśmy się na Mszę św. oraz czuwanie. W drodze do kościoła odmawialiśmy różaniec przeplatając go pieśniami maryjnymi….

Czytaj dalej


W obecności Jana Pawła II w znaku obrazu i relikwii modlitewne czuwanie w parafii pw. MBNP w Krynicy-Zdroju
28 maja 2019
W dniu 28 maja 2019 r. parafię pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju, a w szczególności Parafialny Oddział Akcji Katolickiej
nawiedził wspaniały Gość. W znaku obrazu i relikwii był z nami święty Jan Paweł II. To święto parafialne rozpoczęliśmy uroczystym wprowadzeniem do kościoła obrazu i relikwii Jana Pawła II. Relikwie spoczęły w miejscu przy ołtarzu przygotowanym przez Leokadie Bober i Annę Rybarską. W obecności Jana Pawła II w znaku obrazu i relikwii podjęliśmy modlitewne czuwanie….

Czytaj dalej


Nawiedzenie relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II w Barcicach
21 maja 2019
Witamy Cię Święty Janie Pawle II tu w naszej świątyni,
otocz nas swoją troską, wspieraj nas i błogosław ….

Wielkim świętem dla Członków Akcji Katolickiej i mieszkańców parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Barcicach było nawiedzenie relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II. Po uroczystym wprowadzeniu Wyjątkowego Gościa powitał ks. Proboszcz Andrzej Kędryna -Asystent Dekanalny Akcji Katolickiej. Uroczystości rozpoczęły się 21 maja Nabożeństwem Majowym . O godz. 18 rozpoczęła się msza święta, której przewodniczył i wygłosił Słowo Boże ks. Proboszcz….

Czytaj dalej


Święty Jan Paweł II w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Gołkowicach
19 maja 2019
19 maja 2019 r.  – niezwykły dzień, który na długo pozostanie w pamięci nie tylko członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, ale całej parafii. W godzinach wieczornych przybywa do naszej parafii ze Starego Sącza wyjątkowy Gość – św. Jan Paweł II. Wielka radość, a zarazem skupienie malowało się na twarzach wiernych, którzy licznie przybyli na spotkanie z Wielkim Świętym….

Czytaj dalej


Relikwie św. Jana Pawła II zagościły w parafii św. Elżbiety, w Starym Sączu
18 maja 2019

W 99 rocznicę urodzin Papieża Polaka, po uroczystościach na Ołtarzu Papieskim, obraz i relikwie św. Jana Pawła II zagościły w parafii św. Elżbiety, przy której działa Akcja Katolicka.Przed uroczystością nasz Oddział Akcji Katolickiej przygotowywał się poprzez modlitwę nowennową do św. Jana Pawła II, aby 18.05.2019r. – w dniu 99 urodzin Papieża wraz z parafianami modlić się wspólnie przy relikwiach. Peregrynację rozpoczęliśmy o godz.17.00 od uroczystego wprowadzenia i powitania dostojnego Gościa.  Odśpiewaliśmy majówkę i o godz. 18.00 rozpoczęła się eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem Asystenta POAK ks. prałata Marka Tabora. Po uroczystej mszy św. odmówiliśmy tajemnice radosne różańca świętego, litanię do św. Jana Pawła II i modliliśmy się za kanów w tym trudnym dla nich czasie….

Czytaj dalej

 

 

Komentowanie jest wyłączone