Peregrynacja obrazu i relikwii Świętego Jana Pawła II, po wszystkich Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

 

 

 

Święty Jan Paweł II w parafii pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Chomranicach.
18 czerwca 2019
18 czerwca 2019 r.  przybyły do naszej parafii relikwie i obraz Świętego Jana Pawła II. O godzinie 1800 w kościele zgromadzili się wszyscy członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i licznie przybyli parafianie. Przy śpiewie parafialnego chóru, w asyście Liturgicznej Służby Ołtarza, Kapłanów i przedstawicieli Akcji Katolickiej relikwie zostały uroczyście wprowadzone i złożone obok obrazu Wielkiego Polaka. Po modlitwie do Świętego i złożeniu kwiatów rozpoczęła się koncelebrowana Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Stanisława Pachowicza, który również wygłosił homilię.

Czytaj dalej


Peregrynacja relikwii i obrazu św. Jana Pawła II w Szczawnicy
3 czerwca 2019
W dniach 3 i 4 czerwca odbywało się nawiedzenie relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II w  parafii pw św. Wojciecha  w Szczawnicy z racji srebrnego jubileuszu AK  w naszej diecezji. Relikwie otrzymaliśmy od parafii w Sromowcach Niżnych 3 czerwca, skąd spływem Dunajca -ukochanym przez Ojca Świętego- na tratwach przewieźliśmy relikwie do przystani w Szczawnicy. Przywitanie relikwii przez wiernych nastąpiło  na przystani,  a następnie procesjonalnie z przystani do kościoła udaliśmy się na Mszę św. oraz czuwanie. W drodze do kościoła odmawialiśmy różaniec przeplatając go pieśniami maryjnymi.

Czytaj dalej


W obecności Jana Pawła II w znaku obrazu i relikwii modlitewne czuwanie w parafii pw. MBNP w Krynicy-Zdroju
28 maja 2019
W dniu 28 maja 2019 r. parafię pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju, a w szczególności Parafialny Oddział Akcji Katolickiej
nawiedził wspaniały Gość. W znaku obrazu i relikwii był z nami święty Jan Paweł II. To święto parafialne rozpoczęliśmy uroczystym wprowadzeniem do kościoła obrazu i relikwii Jana Pawła II. Relikwie spoczęły w miejscu przy ołtarzu przygotowanym przez Leokadie Bober i Annę Rybarską. W obecności Jana Pawła II w znaku obrazu i relikwii podjęliśmy modlitewne czuwanie.

Czytaj dalej


Nawiedzenie relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II w Barcicach
21 maja 2019
Witamy Cię Święty Janie Pawle II tu w naszej świątyni,
otocz nas swoją troską, wspieraj nas i błogosław ….

Wielkim świętem dla Członków Akcji Katolickiej i mieszkańców parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Barcicach było nawiedzenie relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II. Po uroczystym wprowadzeniu Wyjątkowego Gościa powitał ks. Proboszcz Andrzej Kędryna -Asystent Dekanalny Akcji Katolickiej. Uroczystości rozpoczęły się 21 maja Nabożeństwem Majowym . O godz. 18 rozpoczęła się msza święta, której przewodniczył i wygłosił Słowo Boże ks. Proboszcz.

Czytaj dalej


Święty Jan Paweł II w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Gołkowicach
19 maja 2019
19 maja 2019 r.  – niezwykły dzień, który na długo pozostanie w pamięci nie tylko członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, ale całej parafii. W godzinach wieczornych przybywa do naszej parafii ze Starego Sącza wyjątkowy Gość – św. Jan Paweł II. Wielka radość, a zarazem skupienie malowało się na twarzach wiernych, którzy licznie przybyli na spotkanie z Wielkim Świętym.

Czytaj dalej


Relikwie św. Jana Pawła II zagościły w parafii św. Elżbiety, w Starym Sączu
18 maja 2019

W 99 rocznicę urodzin Papieża Polaka, po uroczystościach na Ołtarzu Papieskim, obraz i relikwie św. Jana Pawła II zagościły w parafii św. Elżbiety, przy której działa Akcja Katolicka.Przed uroczystością nasz Oddział Akcji Katolickiej przygotowywał się poprzez modlitwę nowennową do św. Jana Pawła II, aby 18.05.2019r. – w dniu 99 urodzin Papieża wraz z parafianami modlić się wspólnie przy relikwiach. Peregrynację rozpoczęliśmy o godz.17.00 od uroczystego wprowadzenia i powitania dostojnego Gościa.  Odśpiewaliśmy majówkę i o godz. 18.00 rozpoczęła się eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem Asystenta POAK ks. prałata Marka Tabora. Po uroczystej mszy św. odmówiliśmy tajemnice radosne różańca świętego, litanię do św. Jana Pawła II i modliliśmy się za kanów w tym trudnym dla nich czasie.

Czytaj dalej

 

 

Komentowanie jest wyłączone